Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

tridac 

Osvětim 2014

22 fotek 1 video červenec 2014 - zobrazení 2 komentáře
Navštívil jsem tento památník lidské zrůdnosti, kam až může klesnout lidská důstojnost. Několik let jsem se chystal na tuto návštěvu i v zájmu mé oblíbené historie. Není to dobrý pocit v představách co vše se dělo a prožívalo na tomto místě. Chystal jsem se fotit a fotit a získat co nejvíce záznamů z tohoto místa,k ale mohu osobně říci, že mi ruce ani hlava nedovolili dělat jakékoliv fotky, polovinu jsem smazal a to co mi zůstalo je jen letmou vzpomínkou.
Chtěl bych možná doporučit to krátké video, které vzniklo bezprostředně a zcela náhodně. Odcházel jsem od trosek krematorií a zapojil jsem se v diskusích k jedné skupině, která živě rozebíral útrapy a vše co tam lidé zažili. Já osobně jsem řekl, ".... kolik lidí, osob, dětí zde bylo tehdy, kdy nevěděli co s nimi bude a nestihli se ani rozloučit s vlastním životem, to je hrozné, že zůstali na půl cesty........" a v ten moment kdy jsem to řekl, se kolem mne roztočil vír prachu a točil se celou dobu na místě, když jsem zapnul kameru, dal se do pohybu směrem ke krematoriu, kde se zastavil přesně na místě, kde jsem předtím byl. Musel jsem se vrátit. Představte si, že jsem prošel celou řadu pamětních desek a hledal jsem české znaky, ale nenašel jsem je. A najednou jsem šel přesně na to místo, kde se zvedl vír a můžete se kdykoliv sami na místě přesvědčit, že tam česká deska je a netuším, proč jsem jí předtím neviděl, když jsem přímo před ní stál a fotografoval.
Zajímavý zážitek. Ne zrovna moc příjemný v důsledku, ale zajímavý.
Pokud se vypravíte na tuto cestu myslím si, že musíte mít velmi dobře vše srovnané v hlavě k pochopení tohoto místa, ale především z toho, co skutečně prezentuje.
I tak vám přeji případně krásný prožitek.
reklama
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

přidat komentář

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron